Coxial RJ59 With Power
APPLICATIONS
Used in indoor CCTV Camera data communication systems as connection cable.
| CABLE CONSTRUCTION | |
| Type | Coxial RJ59 With Power |
| Conductor | 0,80 mm Pure Bare copper conductor |
| Insulation | 3,70 mmØ Physical Foam PE |
| Screen | CU-PET Tape % 100 - Wire Brading |
| DC | 2 Power Lan |
| Outer Sheath | PE: BLACK |
| Roll Wood | 305m |
| ELECTRICAL PARAMETERS | |
| Capacitance | 54 ± 2 pF / mt |
| Impedance | 75 ± 3 Ω |
| Velocity | % 82 ± 2 |
| Insulation Resistance | 2GΩ x km |
| Working Temperature | -30 ºC +70 ºC |